Searching...
12. listopadu 2014

Šest týdnů do vánoc - organizovaně a bez stresu

zdroj
Rok co rok si ťukám na čelo, když vidím dlouhé týdny před vánocemi tématickou výzdobu v ulicích, slyším koledy v nákupním centru a procházím vánočně laděné letáky supermarketů, které přistály v naší schránce.

To jsou věci celkem nedůležité. Pokud ale svátky slavíte tradičnějším způsobem a z jejich přípravy vám jde každý prosinec hlava kolem, se mnou je letos zvládnete bez stresu levou zadní. Slibuju! Máme na to celých šest týdnů.

Pokud si teď ťukáte na čelo vy a přemýšlíte, jak by to asi šlo udělat, odpověď je jednoduchá - dobrým plánováním a postupným řešením všeho, co je potřeba udělat.

Do nenáročného, rychlého a efektivního úklidu, který vás nebude štvát už první den, se s vámi pustím v pondělí. A mezi tím si v klidu uděláme několik plánovacích seznamů.

Pod tímto článkem najdete na stažení první dva soubory, které si můžete vytisknout - vánoční kalendář na plánování jednotlivých činností a celkový seznam věcí, na které byste neměli zapomenout.

Pokud se nechcete před svátky honit, vytiskněte si kalendář i seznam a začněte následujícími dvěma úkoly:

  1. projděte si seznam a vyškrtejte z něj činnosti, které nebudete dělat (např. pokud nerozesíláte vánoční pohledy nebo si kupujete hotové cukroví). S úkoly v seznamu zatím nespěchejte, v následujících dnech vám dodám další přehledně zpracované tabulky k vytištění
  2. do vánočního kalendáře si začněte zapisovat termíny vánočních návštěv (u vás doma i u vašich příbuzných a přátel), adventních trhů, na které se chystáte a případných firemních vánočních večírků. Budete tak mít přehled o tom, kolik času vám zbývá na předvánoční přípravy.
To pro začátek stačí. Zítra budeme pokračovat :-)

A jak probíhají obvykle vánoční přípravy u vás? Nijak se nepřetrhnete, nebo je to nejnáročnější období v roce? Napište mi do komentářů!


0 komentářů:

Okomentovat

Používá technologii služby Blogger.