Searching...
20. listopadu 2014

Úklidový plán na čtvrtek

zdroj
Úklidová dvacetiminutovka pro čtvrteční den je tady. Základní pravidla zůstávají stejná, jako včera - opět uklízíme 20 minut a co nestihneme, to prostě počká.


Čtvrtek věnujeme úklidu v dětském pokoji a pracovně (nebo pracovním koutku). Pokud nemáte děti, můžete tuto zónu nahradit jinou místností, kterou doma máte a nebo věnovat čtvrtek tomu, co jste nestihli uklidit v předchozích dnech. Nečeká v koupelně na vyprání další várka prádla?

Úklid začínáme uklízením nepořádku a věcí, které do dané místnosti nepatří. Starší děti mohou ve svém pokoji s úklidem pomáhat. Srovnáme hračky, vyhodíme odpadky a do určené krabice uložíme věci, které patří do jiné místnosti (na konci úklidu je nezapomeneme roznést na místo). Srovnáme a uklidíme i věci na dětských stolcích. Nakonec nakoukneme pod postel a uklidíme případný nepořádek.

Máme-li ještě čas, nahlédneme do skříně či komody na oblečení  a srovnáme je. Opět není třeba zvládnout vše najednou, pokud je v šatníku nepořádek, stačí pro začátek uklidit třeba jen jednu polici nebo šuplík. Nakonec v místnosti utřeme prach.

Následně se vrhneme na pracovnu, nebo pracovní koutek – ať už se jedná o stůl s počítačem, místo na šití nebo koutek na ruční práce či vyrábění šperků. Začneme jako obvykle uklízením nepořádku, přičemž se zaměříme zejména na pracovní stůl. Ten by měl být na konci úklidu srovnaný a bez zbytečností, které na něj nepatří.

1 komentářů:

  1. Tak nevím, pokud bych se měla držet seznamu, tak mi 20 minut bude stačit tak na eliminaci věcí nepatřících do místnosti a základní povrchové srovnání. Utírání prachu ani náhodou, police taky ne... asi jsem hlemejžď ;(( A co je horšího, o dva dny později to tam bude zas.

    OdpovědětVymazat

Používá technologii služby Blogger.