Searching...
13. listopadu 2014

Vánoční plánování podruhé - seznam dárků

zdroj
Pro milovnice organizačních seznamů i chaotiky nestíhající na poslední chvíli tu dnes mám druhou várku vánočního plánování.

V klidu se posaďte, vezměte si k ruce hrnek dobré kávy nebo voňavého svařáku, tužku a vytištěné seznamy (ke stažení je najdete pod článkem).

Ty jsou tentokrát hned čtyři, ale nelekejte se jich.

První z nich je klasika - seznam dárků pro jednotlivé členy rodiny, přátele, kolegy...prostě všechny, které budete obdarovávat.

K tomu se vám budou hodit listy nákupních seznamů - nadepište je obchody, kde se chystáte dárky kupovat (knihkupectví, drogerie, Tesco, Mall.cz...) a postupně do nich připisujte jednotlivé položky. Můžete si rovnou naplánovat den nákupu a připsat ho do kalendáře.

Další seznam je na dárky (případně dekorace), které se chystáte vyrábět doma. Opět můžete rovnou do nákupních seznamů připisovat, co k tomu potřebujete dokoupit a zároveň si na výrobu rezervovat čas v kalendáři.

Poslední seznam je pro ty, kdo si na vánoce chtějí rozvrhnout rozpočet, aby do silvestra (a lednové výplaty) nemuseli žužlat rohlíky nebo nevybrali kreditku až do dna. Navíc se celkový součet hodí, pokud chcete mít představu o tom, kolik peněz si na vánoce vyčlenit za rok.

Já osobně si od letošního ledna držím "vánoční účet" na který mi každý měsíc odchází určitá částka - takže by mě vánoce neměly výrazněji zatížit, pokud se do naspořeného obnosu vejdu.

Poslední dávka plánování přijde zítra - cukroví. Pokud ho kupujete, máte hotovo už dnes.

Už máte jasno v tom, co komu nadělíte? Nebo každý rok sháníte dárky ještě 24. ráno?

0 komentářů:

Okomentovat

Používá technologii služby Blogger.