Searching...
21. listopadu 2014

Páteční úklidová dvacetiminutovka


zdroj
Je tu pátek a s ním tentokrát místo obvyklé Link Party úklidový plán pro dnešní dvacetiminutovku. Pokud vás minuly předchozí dva články, podívejte se sem na základní pravidla úklidu. Základ zní - uklízíme dvacet minut, co se nestihne, počká do příště. Nesnažte se uklidit všechno najednou, pokud se nepořádek v bytě nenastřádal za jeden den, nemá smysl snažit se ho během jediného dne uklidit.

Dnes začneme tím, že obejdeme celou domácnost a podíváme se po kouscích oblečení pohozených přes židli nebo jiné odkládací místo, sebereme je a odneseme k pračce. Tak budeme mít před víkendem příjemně uklizené místnosti od špinavého prádla. Rovnou naplníme pračku a dáme vyprat první várku, kterou hned po vyprání pověsíme. Není třeba vyprat všechno špinavé oblečení najednou.

Páteční úklid věnujeme společným částem domácnosti – obýváku a jídelně (nebo jídelnímu koutku).

Začneme tím, že obejdeme celý byt a zalijeme květiny. Potom sesypeme do jednoho pytle odpadky ze všech košů v domácnosti a připravíme k vynesení do popelnice (nebo rovnou vyhodíme).

Pak přejdeme do jídelny nebo jídelního koutu a uklidíme nepořádek. Vyhodíme odpadky, do krabice odložíme věci, které patří do jiné místnosti a na konci úklidu je rozneseme na místo. Mnohdy bývá největším shromaždištěm drobností právě jídelní stůl.

Poté se přesuneme do obýváku. Opět uklidíme nepořádek, vyhodíme odpadky a do krabice přidáme věci, které patří do jiných místností. Speciální pozornost věnujeme stolku a gauči, případně křeslům. Nezapomeneme nakouknout i pod gauč a případně uklidit nepořádek i tam.

Máme-li čas, podíváme se do knihovny nebo jiných úložných prostor v obýváku a srovnáme je. Pokud s úklidem začínáme, nebudeme uklízet vše najednou – jedna nebo dvě poličky pro začátek stačí.

Nakonec vezmeme prachovku (případně i přípravek na nábytek) a v obou místnostech utřeme prach.

0 komentářů:

Okomentovat

Používá technologii služby Blogger.